Dobeles pilsētas kultūras nams
trešdiena, 27. marts, 2019
Dobeles pilsētas kultūras nams
Baznīcas iela 6, Dobele, LV-3701, Latvija

Logo +371 63723082,26673650,
Logo lelde.klusa@dobele.lv
 
Afiša
   
82622


07.12.2017 

 DOBELES KULTŪRAS NAMS AICINA UZ ATVĒRTAJĀM DURVJU DIENĀM

Ilgi lolots notikums Dobeles kultūras dzīvē

22.novembrī Dobeles novada pašvaldībā tika parakstīts līgums par “Dobeles pilsētas kultūras nama pārbūvi un bloķēta apjoma jaunbūves celtniecību”. Ilgi gaidītais notikums – Dobeles pilsētas kultūras nama atjaunošana, notiks jau pavisam drīz un nams tiks slēgts uz ilgāku laiku. Patlaban notiek aktīvi darbi pie nama telpu atbrīvošanas, lai jau 11.decembrī durvju atslēgas tiktu nodotas būvdarbu veicēju rokās. Rekonstrukciju plānots veikt deviņu mēnešu laikā, lai jau jaunajā sezonā namā varētu atsākties pašdarbības kolektīvu mēģinājumi un kultūras pasākumi.

 

Kā bija, tā nebūs vairs nekad

Kultūras nama būvniecība tika pabeigta 1939.gadā pēc arhitekta Paula Kundziņa projekta. Ēku cēla kā Latviešu biedrības namu, kurā bija paredzētas telpas gan sarīkojumiem, gan organizāciju un biedrību darbībai. Šo 78 gadu laikā Dobeles kultūras namam ir gājuši cauri vairāki vadītāji, darbinieki un kolektīvi. Nozīmīgi būvdarbi notika 1998. un 2001.gadā, kad ēkai nomainīja jumta segumu, piebūvēja jaunu sanitāro mezglu, atjaunoja vestibilu un lielo zāli. 2013. gadā un 2016. gadā veikti  Kultūras nama jumta seguma remontdarbi un ēkas fasādes vienkāršotā renovācija. Latviešu biedrības nams (mūsdienās Kultūras nams) ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Valsts simtgadē tas tiks atjaunots un tā, kā tas izskatījās agrāk, nebūs nekad.

 

Pēdējā iespēja pirms rekonstrukcijas

Mūsdienās Kultūras nams gan organizatoriski, gan telpu ziņā ir Dobeles pilsētas kultūras dzīves centrs, kur notiek koncerti, izrādes, saviesīgi pasākumi. Kultūras namā darbojas vairāki pašdarbības kolektīvi: trīs jauktie kori "Sidrabe", "Viesturzeme", “Septiņi sapņi” un  sieviešu koris "Vizma", tautas deju kolektīvi "Drīziņš" un "Dzīpars”, bērnu deju kolektīvs "Drellīši",  pūtēju orķestris "Dobele", divi teātri – amatierteātris “Smaids” un teātra studija,  Tautas lietišķās mākslas studija "Avots",  un netradicionālo deju grupa. Nams ir veidots, pārveidots un transformēts, bet laiku un varu nospiedumi ir palikuši. Pēc vērienīgās rekonstrukcijas aizgājušā gadsimta pēdas vairs nebūs redzamas, tāpēc nama saimnieki, kamēr vēl ir šāda iespēja, piedāvā nama telpas publiskai apskatei.

 

 Kultūras nama klusā daba

Dobeles pilsētas kultūras nama iemītnieki uz ilgāku laiku pamet savas mājīgās telpas, atstājot to tukšu un neapdzīvotu, un 7. un 8.decembrī 10.00 - 17.00 laipni aicina visus interesentus uz atvērtajām durvju dienām, lai atklātu nama kluso dabu. Šo dienu ietvaros interesenti varēs apskatīt Kultūras nama telpas un ieraudzīt to no pavisam cita rakursa, jo tas būs pilnībā atbrīvots no mēbelēm un tehniskajām iekārtām. Atvērto durvju dienās varēs izbaudīt Kultūras nama foto izstādi un iepazīties ar tā vēsturi.

 

Pasākumu organizē: Dobeles pilsētas kultūras nams

 

Kontaktinformācija

Dobeles pilsētas kultūras namapasākumu producents Rihards Gāle

Telefona numurs: 28341409

E-pasta adrese: rihards.gale@dobele.lv
 
      Atpakaļ
          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv