piektdiena, 24. maijs, 2019
Dobeles pilsētas kultūras nams
Baznīcas iela 6, Dobele, LV-3701, Latvija

Logo +371 63723082,26673650,
Logo lelde.klusa@dobele.lv
 
Afiša
   
84906

SATIEC SAVU MEISTARU 2018
07.04.2018


2018. gadā no 6. līdz 8.aprīlim desmito reizi visā Latvijā norisināsies pasākums „Satiec savu Meistaru!”. Pasākums ik pavasari kļuvis par gaidītu notikumu un pulcē lielu interesentu skaitu.

„Satiec savu Meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Projekta mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Pasākuma „Satiec savu Meistaru!” ietvaros ikviens aicināts piedalīties meistardarbnīcās, individuālās nodarbībās, atvērtās darbnīcās, paraugdemonstrējumos, lekcijās, koncertos vai dančos un kopīgā muzicēšanā. Satikt savu meistaru varēs Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības iestādēs un meistaru dzīvesvietās.

Šogad Dobeles Amatu mājā meistares Aijas Mālkalnas vadībā varēs apgūt Zemgales tilla aubes šūšanu un ziediņu izšūšanu. Aija Mālkalna ir tautastērpu darinātavas “Austras raksti” īpašniece un latviešu dzīvesziņu tur augstā godā. Tautastērpu darināšana ir Aijas sirdslieta, un darbnīcā top gan austi lakati un jostas, gan krāšņi brunči un smalki izrakstīti linu krekli. Savukārt rokdarbniece Anna Indrika ierādīs Zemgales vainaga izšūšanu ar pērlītēm. Anna Indrika šuj arī tautastērpus, taču vainadziņu darināšana ir rokdarbnieces mīļākā nodarbe, un neskaitāmu kolektīvu meitas nu rotājas ar Annas Indrikas darinātajiem vainadziņiem.

Visi interesenti 6. un 7. aprīlī no plkst. 11:00 – 16:00 laipni aicināti satikt savu meistaru un darboties radošā gaisotnē!

Dalību nodarbībām lūdzam iepriekš pieteikt pa tālr. 22049477, rakstot uz damatumaja@gmail.com vai personīgi Dobeles Amatu mājā! Dalībnieku skaits ierobežots. Nodarbības bez maksas

Informāciju sagatavoja:

Airita Tama

Dobeles Amatu mājas pārzine

T. 22049477

www.kulturadobele.lv

damatumaja@gmail.com
 
      Atpakaļ
          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv