VIII Starptautiskais amatnieku plenērs
svētdiena, 24. marts, 2019
Dobeles pilsētas kultūras nams
Baznīcas iela 6, Dobele, LV-3701, Latvija

Logo +371 63723082,26673650,
Logo lelde.klusa@dobele.lv
 
Afiša
   
87575

VIII Starptautiskais amatnieku plenērs
08.09.2018


Atzīmējot Dobeles Amatu mājas dzimšanas dienu, izveidojusies tradīcija pulcēt amatniekus, kas demonstrē prasmes un aicina interesentus darboties kopā. 

Šogad plenēra vadmotīvs: „Es daru un man sanāk”. Pasākuma atklāšana plkst. 11:00

Pasākumā zinoši meistari piedāvās darboties dažādās darbnīcās – rosīsies Dobeles pilsētas kultūras nama TLMS Avots - jauno Amatu mājas ratiņu ierūcinās un vilnas vērpšanu rādīs Irēna Bergmane /TLMS Avots/, Vēl varat paspēt iesaistīties cimdu adīšanas, dāvināšanas un valkāšanas akcijā “CIMDOTĀ LATVIJA”, lai 2018. gada rudenī cimdi būtu kā simbols un pazīšanās zīme, kas vieno latviešus Latvijā un pasaulē. Kā uzadīt glītus  rakstainus cimdus jums parādīs un pastāstīs Vija Šubina /TLMS Avots, Dobele/, keramikas darbnīcā varēs darboties kopā ar Dainu Petteri /TLMS Avots/, jostu aušanu, celošanu un pīšanu demonstrēs un mācīs Gunta Gurovska /TLMS Bēne/, šalles aušana stellēs būs TLMS Auce pārziņā, vispiņķerīgāko un smalkāko rokdarbu - knipelēšanu ierādīs Vanda Podiņa no TLMS Bārbele, austas mandalas palīdzēs darināt Līga Mickēviča, diegu druku piedāvās Dobeles Amatu māja. Klūgu grozu pīšanas prasmes demonstrēs Arturas Glušķenko no Lietuvas.

Akcija “Sasildi mazās sirsniņas” turpinās! Lai iepriecinātu mazos ķiparus un viņu vecākus jau Ziemassvētkos, aicināts ikviens piedalīties un uzadīt siltas zeķītes. Īpaši aicinām jaunās māmiņas, vecmāmiņas un lielās māsas, nāciet pie mums kompānijā - Agita Butāne no TLMS Avots iemācīs! Vēl būs meistarklase Tenerifes mežģīņu darināšanā, kuru vadīs Vanda Podiņa, batikošana /TLMS Avots/. Eko skrubju gatavošana būs zāļu raganiņu ziņā.

Latvijā dabiskas redzes atjaunošana un saglabāšana nav populāra, bet citur pasaulē tūkstošiem cilvēku jau kopš 20.gs.vidus ir iemācījušies tikt vaļā no brillēm un dažādām acu problēmām. Šī tēma ir ļoti aktuāla arī rokdarbniekiem. Kā atpūtināt un izvingrināt acis stāstīs Vija Buša.

Dienas otrajā cēlienā būs cienāšanās ar Amatu mājas gardo spēka zupu.

Bērniem visas dienas garumā būs pieejamas Lielās koka spēles un vides izglītības centra Meža māja izzinošās spēles.

Pie Dobeles pilsētas kultūras nama par šaha karaļa titulu cīnīsies šahisti no malu malām.

Pasākuma laikā tirgū būs iespēja iegādāties amatnieku un zemnieku labumus.

Ielūdzam visus Dobeles Amatu mājas 8. dzimšanas dienā darboties kopā!

Dalība plenērā bez maksas.

Pasākumu rīko: Dobeles pilsētas kultūras nams, Dobeles Amatu māja

Atbalsta: Dobeles novada pašvaldība


 
      Atpakaļ
          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv