otrdiena, 21. maijs, 2019
Dobeles pilsētas kultūras nams
Baznīcas iela 6, Dobele, LV-3701, Latvija

Logo +371 63723082,26673650,
Logo lelde.klusa@dobele.lv
 
Afiša
   
86074

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņu lielkoncerts “SIMTGADES SKAŅĀS UN RAKSTOS.”
Apskatīt komentārus (0)


16.06.2018


Vairāk kā 300 dziedātāji, 400 dejotāji un pūtēju orķestri 16. jūnijā Dobelē tiekas lielkoncertā “SIMTGADES SKAŅĀS UN RAKSTOS”.

 

Sestdien, 16. jūnijā, Dobeles Ķestermeža estrādē plkst. 19.00 XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņu lielkoncerts “SIMTGADES SKAŅĀS UN RAKSTOS.” Koncertā piedalās Dobeles, Auces, Tērvetes novadu tautas deju kolektīvi, kori, pūtēju orķestri, zēnu ansamblis, tautas lietišķās mākslas studijas un vieskolektīvi no Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas un Skaistkalnes.

No plkst. 18.00 tautas lietišķās mākslas studiju rokdarbu izstāde.

Plkst. 18.40 koncerta dalībnieku svinīga iesoļošana Ķestermeža estrādē, ceļa vārdi un ceļa maize Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem.

Plkst. 19.00 XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņu lielkoncerts “SIMTGADES SKAŅĀS UN RAKSTOS.” Koncerta repertuārā dejas no Deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” un deju koncerta “Vēl simts gadi dejai”, dziesmas no koncerta “Zvaigžņu ceļā”.

Koncerta mākslinieciskie vadītāji: Dobeles deju apriņķa virsvadītāja Gunta Raipala, Dobeles koru apriņķa virsvadītāji Jānis Zirnis un Māra Marnauza, pūtēju orķestru virsvadītājs Ervīns Zandersons, koncerta režisore un projekta vadītāja Sandra Ķiņķere.

Koncerta režisore Sandra Ķiņķere stāsta: “Dziedātāji izdziedās laika griežu liktenīgās dziesmas: “Gaismas pils” (komponists Jāzeps Vītols, Ausekļa vārdi), “Saule, Pērkons, Daugava” (komponists Mārtiņš Brauns, Raiņa vārdi) un citas. Dejotāju izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas simtgades svinībām. Apvienojoties dejotājiem, koriem, pūtēju orķestriem koncertā tiks izdejotas tādas dejas kā “Aiz ezera augsti kalni” (Ulda Žagatas hor., Raimonda Paula mūzika), “Ir 1873. gads, dimd Rīga” (Alfrēda Spuras hor., Raimonda Paula mūzika), un citas latviešu horeogrāfu dejas.“

Plkst. 22.00 nakts balle kopā ar grupu “Cits kvartāls”.

Pasākumu rīko: Dobeles pilsētas kultūras nams

Pasākumu atbalsta: Dobeles novada pašvaldība, Auces novada pašvaldība, Tērvetes novada pašvaldība.

Koncertā ieeja bez maksas.

Ballē ieejas maksa 3.00 EUR (koncerta dalībniekiem ieeja bez maksas).

Informāciju sagatavoja:

Dobeles pilsētas kultūras nama kultūras darba menedžere

Projekta “Simtgades skaņās un rakstos” vadītāja

Sandra Ķiņķere

E- pasts: sandra.kinkere@dobele.lv

Mob.tālr. 29331181
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA          Copyright © 2019, Izstrādātajs WebSoft.lv